01 7231 227 (spodnji vrtec) | 01 7232 900 (zgornji vrtec) vrtec.moravce-osjvmo@guest.arnes.si

SKUPAJ TJA, KJER SO PRAVLJICE DOMA
V mesecu novembru smo si z otroki ogledovali različne slikanice, ki so zelo pritegnile otrokovo pozornost. Izmed mnogih raznolikih knjig, so nas najbolj navdušile zvočnice. Vsakodnevno smo si jih skupaj ogledovali, listali in nekatere tudi prebrali.
Kot vsako leto smo imeli tudi letos v vrtcu Tradicionalni slovenski zajtrk. Za nas je bilo to nekaj povsem novega. Nismo še spoznali pomen pridelane lokalne hrane, temveč se vsakodnevno učimo bontona in kulturnega prehranjevanja za mizo. Ponosni smo, da nas večina zna jesti že sama.
Naučili smo se tudi novo prstno igro Čebele ter prvič ustvarjali s prsti in barvami. Za večino otrok je bila to prva izkušnja z barvo. Nekateri so ob tem zelo uživali, drugi pa malo manj, saj jih je motilo, da so bili njihovi prsti umazani.
Skozi mesec smo se večkrat odpravili tudi v vrtčevsko telovadnico in tam preživeli dopoldne. Najbolj so nas navdušile žoge in zelo velik prostor, kjer smo lahko prosto tekli in se ob tem zabavali.
Lepo vas pozdravljamo otroci iz skupine Murenčki z Janjo in Romanco!
Prispevek napisala Janja Levičnik Podržaj